O mně

„A baví tě to stále?“

Jmenuji se Barbora a miluju keramiku. Dokonce čím dál víc. Letos je to třetí rok, kdy mne tahle láska živí, kdy jsem sebrala odvahu, dala výpověď a z celoživotního koníčku se stala práce. Práce, kterou miluju.

Vystudovanou mám chemii, což se hodí při ladění technologických postupů. Proces je to vždy dlouhý jako samotná výroba, a tak vzniká jedinečné a neopakovatelné zboží. Většinu svých výrobků točím volně z ruky na hrnčířském kruhu z jemné běloučké italské kameniny. Modelované kousky jsou z hlíny od českého výrobce, stejně tak jako glazury. U listrů a preparátu drahých kovů se zase vracím k italským profíkům.

Jsou to dvě české ručičky, které plní e-shop a pult u stánku, kde najdete stálé kousky, ale i limitované kolekce, inspirované životní cestou.

Nic z toho by nebylo, nebýt mého úžasného manžela (nosiče, závozníka, prodejce, pomocníka, podpory). Nechápu, že mě ještě nevypakoval se vším tím bahnem z baráku. Teda vlastně ano, do dílny, kde mi s taťkou a tchánem vybudovali mé království ..

 

Zpět do obchodu